Субота, 30.09.2023, 04:56
Вітаю Вас Гість | RSS

Устинівська ЦБС

...
...
...
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог файлів

Головна » Файли » Сільські бібліотеки » Ганно-Требинівська бібліотека

Ганно-Требинівська бібліотека
09.02.2014, 15:58

Бібліотекар – Борисенко Оксана Василівна

Історія бібліотеки

 У 1914 році перед жителями села Ганно-Требинівка постало питання: «Що збудувати за кошти громади – школу чи церкву?» Вирішили подбати про освіту. Як свідчать старожили, існувала на той час в селі навіть хата читальня.

         Пізніше у приміщенні сільської ради для бібліотеки було виділено дві кімнати, одну з яких займав читальний зал, а в іншій були розміщені книги. Бібліотекарем тоді працювала Сіренька Галина Миколаївна.

         У 1962 році бібліотеку прийняла Панькова Галина Іванівна. На той час у бібліотеці був значний книжковий фонд, який поповнювався новою літературою один чи два рази на місяць (нову літературу отримували поштою). Допомагав у придбанні нової літератури також колгосп. І хоч бібліотека була сільська, але за відмінну роботу Галині Іванівні до заробітної платні доплачували 25 карбованців від колгоспу.

Наприкінці 60-х років у приміщенні сільської ради, де знаходилася і бібліотека через пошкодження електромережі сталася пожежа. Внаслідок її гасіння було пошкоджено та втрачено дуже багато книг. Тож бібліотекарю Галині Іванівні довелося відновлювати інвентарні книги, приводити до ладу літературу. Щоб зробити ремонт у приміщенні, вона  їздила у Кіровоград до обласного управління культури, просити допомоги. Спільними зусиллями приміщення було відремонтовано і бібліотека знову радо зустрічала читачів.

         Час спливав. І коли було побудовано теперішній будинок культури, бібліотеку було перенесено туди. Вона займала три просторих, світлих приміщення, в одному з яких розміщувався Музей бойової і трудової слави села, а в двох інших – дитяча та доросла бібліотека.

         У 1986 році до бібліотеки прийшла працювати Гром Алла Миколаївна. За той час, коли вона була бібліотекарем Ганно-Требинівська сільська бібліотека за показниками роботи   зайняла ІІІ місце серед бібліотек  району.

За період існування, у бібліотеці працювали

Сіренька Галина Миколаївна

Панькова Галина Іванівна

Мартиненко Марія Миколаївна

Веретельник  Наталія Георгіївна

Голокоз Катерина Олександрівна

Шевченко Марія Михайлівна

Дужка Світлана Миколаївна

Білак Світлана Романівна

Гром Алла Миколаївна

Нужна Тетяна Дмитрівна

Нужна Ольга Афанасіївна

Борисенко Оксана Василівна

 

     Зараз бібліотека знаходиться в приміщенні будинку культури і розташовується у двох кімнатах, одну з яких займає Музей бойової та трудової слави села. Бібліотекарем працює Борисенко Оксана Василівна. Бібліотека обслуговує 400 читачів, в тому числі 45 дітей-читачів. У бібліотеці активно діє клуб за інтересами «Компас», проводиться масова робота з читачами.

 

 

Категорія: Ганно-Требинівська бібліотека | Додав: ustbibl | Теги: Борисенко О.В., Устинівська ЦБС, Ганно-Требинівська бібліотека
Переглядів: 439 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Нові надходження
Форма входу
Пошук